Jump to content
Kirito3

[Cerere] Server

Recommended Posts

Numele tau: Luci Alin

Varsta: 17

- Discord: Kirito.#7553

- J4M: .Kirito

Tara: Ro

Ai experienta in domeniu?: Să zicem că da.

Esti de acord cu regulamentul Rising.Ro?: Da.

P.S Aș dori un server de metin2.

spacer.png

@Jetrox Verifica te rog.

In primu rand ..imi pare bine ca esti pe comunitatea Rising .....Tot staful Rising  va sta la dispozitie in orice moment, si va raspunde la orice intrebare.

Vreau sa ...spun ca pe comunitate va fi toate jocurile ce se joaca in ziua de azi ....Lucrez la un server de (Metin2) nu stiu cand va fi gata , dar va pot spune ca serveru va fi un Pvm Hard sau Pvm Easy acuma depinde .........daca se strange mai multi playeri pe comunitate sa putem da la vot ce fel de metin vor ..

Daca nu sigur va fi Pvm Hard ...pentru ca serveru va fi de lunga durata ....O sa anunt cand o sa fie serveru gata pana atunci stai aproape de Comunitatea Rising .

O zi frumoasa!

13 hours ago, Jetrox said:

In primu rand ..imi pare bine ca esti pe comunitatea Rising .....Tot staful Rising  va sta la dispozitie in orice moment, si va raspunde la orice intrebare.

Vreau sa ...spun ca pe comunitate va fi toate jocurile ce se joaca in ziua de azi ....Lucrez la un server de (Metin2) nu stiu cand va fi gata , dar va pot spune ca serveru va fi un Pvm Hard sau Pvm Easy acuma depinde .........daca se strange mai multi playeri pe comunitate sa putem da la vot ce fel de metin vor ..

Daca nu sigur va fi Pvm Hard ...pentru ca serveru va fi de lunga durata ....O sa anunt cand o sa fie serveru gata pana atunci stai aproape de Comunitatea Rising .

O zi frumoasa!

Pe just4metin, cineva cu numele gaz a zis că oferă sponsorizări cu servere image.thumb.png.303bb3537550e9fa81228406939996f4.png

și aș fi dori să fiu sponsorizat cu un server de metin. ^^

spacer.png

Acolo am specificat clar (pot da si server de metin2 adica VPS si ati faci tu cum vrei serveru , dar numai daca esti loial acestei comunitati si vechi pe acesta  comunitate ......si in ajutarea sa aducem playeri pe comunitate sa o populam astea sunt condiile pentru metin2 si cs-go ....Mai clar trebuie sa fi vechi aici .) Sper ca ai inteles ce vreau sa zic , nu pot da servere asa primu venit primu servit.

1 minute ago, Jetrox said:

Acolo am specificat clar (pot da si server de metin2 adica VPS si ati faci tu cum vrei serveru , dar numai daca esti loial acestei comunitati si vechi pe acesta  comunitate ......si in ajutarea sa aducem playeri pe comunitate sa o populam astea sunt condiile pentru metin2 si cs-go ....Mai clar trebuie sa fi vechi aici .) Sper ca ai inteles ce vreau sa zic , nu pot da servere asa primu venit primu servit.

image.png.20e4fb558c52421ee4f5cc0b1b9adfa9.png

Nu spui clar nimic aici. de vps știu, am propiul serverfile pe mega.nz, loial? Nu voi face reclamă altor comunități și voi sta aici cât timp voi avea serverul.. 

Nici de vechime nu ai specificat ceva..

spacer.png

Acolo pe forumul ala nu am specificat cum trebuie ,ca sa pot sta de vorba parte in parte cu fiecare  ......dar nu citesti am spus pentru mai multe detali ma gasiti aici sau pe Discord

1 hour ago, Jetrox said:

Acolo pe forumul ala nu am specificat cum trebuie ,ca sa pot sta de vorba parte in parte cu fiecare  ......dar nu citesti am spus pentru mai multe detali ma gasiti aici sau pe Discord

image.png.c93ca35ee5af33d90bde52a21ddba296.png

image.png.04624047be401c2b7b657f03ba8e7869.png

Păi ori ai specificat clar sau nu? înfine asta nu contează.. (iartă-mi grosolanța)

Dar ce vechime ai vrea să am când forumul are doar 20 de membri? serios..? Ți-am spus, vechime vine cu timpul, activitatea la fel.

spacer.png

Ai zis ca ai server de metin? Sau ai avut? Site ai? Jucători ai care ar putea întra pe server? 

Eu cred ...ca tu nu intelegi nimic din ce zic eu ...........Ai sa ati spun pe intelesu tau ......Deci in primu rand tu nu vezi pe ce data este facuta Comunitatea (ati zic eu este recenta acuma deci cum vrei sa am playeri pe ea? ca sa am membri pe comunitate imi trebuie asa oameni ca tine sa faca publicitate la comunitate si ,,sa asi aduca prieteni pe ea sa populam comunitate :))) daca esti asa direct ..tu vrei server (VPS) asa moca ai ideie cati bani se cheltuie sa ti o firma de hosting legala nu din alea naspa ce vedeti voi pe net? nu cred si nu cred ca daca erai tu in locu meu sa faci placerea sa dai moca la alti servere de cs sau ..sa-mp doar sa le administreze fara sa plateasca un ban ?? daca te angajezi la o firma si patronu ati spune ai salariu 10 milioane pe luna daca esti om serios salariu creste peste 3 luni 4 luni etc .......asa este si aici sper ca am fost clar de data asta)..

1 minute ago, Jetrox said:

Eu cred ...ca tu nu intelegi nimic din ce zic eu ...........Ai sa ati spun pe intelesu tau ......Deci in primu rand tu nu vezi pe ce data este facuta Comunitatea (ati zic eu este recenta acuma deci cum vrei sa am playeri pe ea? ca sa am membri pe comunitate imi trebuie asa oameni ca tine sa faca publicitate la comunitate si ,,sa asi aduca prieteni pe ea sa populam comunitate :))) daca esti asa direct ..tu vrei server (VPS) asa moca ai ideie cati bani se cheltuie sa ti o firma de hosting legala nu din alea naspa ce vedeti voi pe net? nu cred si nu cred ca daca erai tu in locu meu sa faci placerea sa dai moca la alti servere de cs sau ..sa-mp doar sa le administreze fara sa plateasca un ban ?? daca te angajezi la o firma si patronu ati spune ai salariu 10 milioane pe luna daca esti om serios salariu creste peste 3 luni 4 luni etc .......asa este si aici sper ca am fost clar de data asta)..

Știu ce și cum stai liniștit, tu nu m-ai înțeles pe mine.. Când am avut serverul de metin l-am ținut online aproximativ 1 an. am strâns ceva playeri pe el.

Dacă aș deschide din nou și s-ar strânge și playeri îți dai seama că vor intra și pe forum că și aici voi ține evenimente, e logic nu? 

spacer.png

Te pricepi asa bine le servere de metin?  sti cu ...ce se manaca? implementari arme armuri sa lucrezi in c+++ sti sa lucrezi din sursa  etc etc?

Posted (edited)
2 minutes ago, Jetrox said:

Te pricepi asa bine le servere de metin?  sti cu ...ce se manaca? implementari arme armuri sa lucrezi in c+++ sti sa lucrezi din sursa  etc etc?

Timp de 2 ani de zile nu am mai jucat metin dar încă mai am fostul serverfile 

uite aici un link cu fostul server http://just4metin.ro/arhiva-servere/metin2-pvp-2017-t59913.html

Pvp, old style ^^

Edited by Kirito3

spacer.png

Din cate am vazut pe la comentari acolo nu ai avut nici un succes cu el .slabut rau de tot 

19 minutes ago, Jetrox said:

Din cate am vazut pe la comentari acolo nu ai avut nici un succes cu el .slabut rau de tot 

Dar cine a spus că am făcut reclamă doar pe j4m? făcusem și la câțiva youtuberi, înfine nu stau acum să explic, multă bafta cu comunitatea.

spacer.png

Iti dau eu un sv, dar in termeni mei, ok?

9 hours ago, PyrateBy said:

Iti dau eu un sv, dar in termeni mei, ok?

Și care ar fi condițiile tale?

spacer.png

Pentru început, ai site? 

Posted (edited)

@PyrateBy Facem subdomeniu la rising.ro ar fi ceva ok gen.. metin2.rising.ro

Edited by Kirito3

spacer.png

Am înțeles deci nu ai și un site, e bine și asa

Hai pe chat că aici facem spam :)) ^

spacer.png

T/C dacă te pot ajuta cu ceva aștept PM.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...